بایگانی نوشته‌ها


انواع استاندارد فشرده‌سازی ویدیو (کدک)

انواع استاندارد فشرده‌سازی ویدیو (کدک)

فشرده سازی یا کدگذاری ویدیو به فرآیند کاهش حجم فایل‌های ویدیویی به منظور تسهیل انتقال آن‌ها گفته می‌شود. به طور کلی در فشرده‌سازی ویدیو جزئیات غیر ضروری و داده‌های بصری اضافی هر فریم با تکیه بر محاسبات ریاضی حذف می‌شود. به طور معمول برای انتقال یک ویدیو غیر فشرده سازی شده ممکن است به چندین دیسک blu-ray نیاز باشد. همچنین به زمان بسیار زیادی جهت استریم آن از یک سرور به مقصد کامپیوتر کاربر نیاز است و همچنین در این حالت امکان پخش همزمان نیز از بین می‌رود.

معرفی فناوری تصویر HDR

معرفی فناوری تصویر HDR

چند سالی است در مشخصات انواع تلویزیون‌های جدید، پخش‌کننده‌های تصویری، کنسول‌های بازی، تلفن‌های همراه و ... نام HDR زیاد به کار برده می‌شود. HDR مخفف High-Dynamic-Range و به معنای دامنه دینامیکی بالا بوده و یک فرمت یا استاندارد تصویری می‌باشد که تصویری بهتر و روشن‌تر با جزئیات بالاتر را ارائه می‌کند.

ویدئو وال (Video Wall) چیست

ویدئو وال (Video Wall) چیست

ویدئو وال (Video Wall) یا دیوار ویدیویی به مجموعه‌ای از نمایشگرها گفته می‌شود که به‌طور هماهنگ در کنار همدیگر قرار می‌گیرند و به‌صورت یکپارچه تصاویر مورد نظر را در یک سطح بسیار بزرگ به نمایش در می‌آورند. ویدئو وال‌ها امروزه در مراکز کنترل شهری، اتاق کنترل مراکز صنعتی، فرودگاه‌ها، مراکز پایانه درون شهری، مراکز نظامی، مجتمع‌های تجاری و مراکز خرید، سالن‌کنفرانس و ... کاربرد فراوانی دارند.

آشنایی با تجهیزات سالن کنفرانس

آشنایی با تجهیزات سالن کنفرانس

سالن‌های کنفرانس یکی از نیازهای سازمان ها، ادارات، شرکت‌های دولتی و خصوصی و … می باشد، تجهیزات هر سالن کنفرانس متناسب با نیازها، محیط، هزینه و... متفاوت است. اصلی‌ترین و استاندارد‌ترین تجهیزات یک سالن کنفرانس به شرح زیر می‌باشد‌

انواع پورت و ورژن‌های USB

انواع پورت و ورژن‌های USB

گذرگاه سریال جهانی (USB) اتصال رایانه را از طریق یک رابط کوچک و ارزان قیمت ساده کرده است و درحال حاضر با استفاده در میلیاردها دستگاه بصورت روزانه، رابط سیمی غالب برای لپ تاپ، تبلت، موبایل و سایر دستگاه های جانبی می باشد. USB از طریق یک سری استانداردها تکامل یافته است که در ادامه به مقایسه انواع پورت ها و ورژن ها خواهیم پرداخت.

قابلیت ARC در تجهیزات HDMI

قابلیت ARC در تجهیزات HDMI

کلمه ARC مخفف عبارت Audio Return Channel یا «کانال بازگشت صدا» است. این قابلیت کاربردی که در سال 2009 و با HDMI ورژن 1.4 معرفی شد درواقع پروتکلی است که یک ارتباط 2 دوطرفه بین دستگاه ها فقط با یک کابل HDMI برقرار کرده و به دستگاه ها این امکان را می دهد که از HDMI به عنوان ورودی و یا خروجی صدا استفاده کنند.

EDID چیست

EDID چیست

کلمه EDID مخفف عبارت Extended Display Identification Data بوده و درواقع پروتکلی است که به یک صفحه نمایش اجازه می دهد اطلاعاتی در مورد قابلیت ها و توانایی هایش را به منبع تصویری که به آن متصل است ارسال کند.

انواع ورژن‌های HDMI

انواع ورژن‌های HDMI

استاندارد HDMI نوعی پورت ارتباطی می باشد که برای انتقال همزمان صدا و تصویر به صورت دیجیتال از طریق تنها یک کابل به کار می رود. در این پست به توضیح انواع ورژن های HDMI که معمولا بصورت پسوند بعد از نام HDMI استفاده می شود و ممکن است باعت سردرگمی کاربران شود می پردازیم و تفاوت های آنها را بررسی میکنیم.

دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...