بایگانی نوشته‌ها


انواع پورت و ورژن‌های USB

انواع پورت و ورژن‌های USB

گذرگاه سریال جهانی (USB) اتصال رایانه را از طریق یک رابط کوچک و ارزان قیمت ساده کرده است و درحال حاضر با استفاده در میلیاردها دستگاه بصورت روزانه، رابط سیمی غالب برای لپ تاپ، تبلت، موبایل و سایر دستگاه های جانبی می باشد. USB از طریق یک سری استانداردها تکامل یافته است که در ادامه به مقایسه انواع پورت ها و ورژن ها خواهیم پرداخت.

قابلیت ARC در تجهیزات HDMI

قابلیت ARC در تجهیزات HDMI

کلمه ARC مخفف عبارت Audio Return Channel یا «کانال بازگشت صدا» است. این قابلیت کاربردی که در سال 2009 و با HDMI ورژن 1.4 معرفی شد درواقع پروتکلی است که یک ارتباط 2 دوطرفه بین دستگاه ها فقط با یک کابل HDMI برقرار کرده و به دستگاه ها این امکان را می دهد که از HDMI به عنوان ورودی و یا خروجی صدا استفاده کنند.

EDID چیست

EDID چیست

کلمه EDID مخفف عبارت Extended Display Identification Data بوده و درواقع پروتکلی است که به یک صفحه نمایش اجازه می دهد اطلاعاتی در مورد قابلیت ها و توانایی هایش را به منبع تصویری که به آن متصل است ارسال کند.

انواع ورژن‌های HDMI

انواع ورژن‌های HDMI

استاندارد HDMI نوعی پورت ارتباطی می باشد که برای انتقال همزمان صدا و تصویر به صورت دیجیتال از طریق تنها یک کابل به کار می رود. در این پست به توضیح انواع ورژن های HDMI که معمولا بصورت پسوند بعد از نام HDMI استفاده می شود و ممکن است باعت سردرگمی کاربران شود می پردازیم و تفاوت های آنها را بررسی میکنیم.

دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...